ÇözümlerimizSık Sorulan SorularSorunlar & Çözümler

Yat için uydu internet

Uydu internet

Açık denizde internette daha fazla gezinmek istiyorsanız, bir uydu sistemine ihtiyaç duyulacaktır. Aralarından seçim yapabileceğiniz üç ana uydu seçeneği vardır:

Mini-VSAT : Bu, yüksek bant genişliğine sahip veri ihtiyaçları için en iyi seçenektir, ancak ekipman çok pahalıdır (bir sistem için yaklaşık 30.000 $ ödemeyi göze almalısınız) ve tüm dünyayı kapsamaz.

Inmarsat BGAN: Bu, yaklaşık 3.000 $ ekipmanla başlamak için daha az maliyetli ve iletim veri oranları da iyi. İlk bakışta, bunun en iyi seçenek olduğunu düşünebilirsiniz, ancak veri gönderme maliyeti yüksektir ve anteni bir uyduya yönlendirmeniz gerekir; hareket eden bir tekneden bu çok zor bir ihtimaldir.

İridyum : Bu, hem elde taşınan hem de sabit uydu kurulumları için en ucuz seçenektir, bu nedenle seyrek kullanım veya yedek olarak açık ara en iyi seçenektir. Iridium, Düşük Dünya Yörüngeli (LEO) uydularını kullanır, bu nedenle gezegenin her yerinde kesinlikle kullanılabilir. İridyumun iki dezavantajı vardır, ancak veri maliyeti yüksek ve bant genişliği çok yavaştır.

Teknenizde internete bağlı kalmak günümüzde çok daha kolay hale geldi, ancak yine de artan internet iştahımızı tatmin etmek oldukça zor. Aslında, birçok büyük yatta bile, demirlendiğinde maliyetleri en aza indirmek ve ayrıca hız ve hat kapasiteleri için alternatif Wi-Fi ve / veya hücresel internet olanakları vardır. Bunların hepsinin sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak biraz uğraşmayı ve bilgiyi gerektirir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu