HelixÜrün İnceleme

Helix P Six DSP Mk2 İncelemesi

Helix tarafından üretilen P Six DSP, sadece bir DSP işlemci ile donatılmamıştır, aynı zamanda birleşik en yeni model amplifikatör konsepti sayesinde temiz çıkış gücü üreten 6 kanal ses giriş kanalıyla çalışan bir tür güç amplifikatörüdür. 

Sonuç dikkat çekicidir, çünkü üstün sönümleme faktörü (zayıflatma faktörü) 20 kHz’de bile 1.000’e ulaşır, en düşük frekans cevabına ve eşsiz ses kalitesi için THD’ye bağlı değildir. 
Helix P Six DSP, giriş hattının kullanılabilirliği konusunda,  SPDIF yuvası ve HEC (HELIX Eklenti Kartı),  Bluetooth® ses akışı veya diğer ek işlevler gibi birçok giriş seçeneği sunuyor.

P Six DSP, en son gelişmiş  DSP’yi, 64 bit çözünürlük ve amiral gemisi HELIX DSP PRO ile olağanüstü işlem gücü ile birleştiriyor. İki ek RCA çıkışı, sistemi sekiz işlenmiş kanala kadar harici bir amplifikatörle genişletmeyi sağlar. 
Temel ayarlara ayarlanabilen Güç Tasarrufu Modu özelliğinin desteği ile, 60 saniyeden daha fazla giriş sinyali olmadığında P SIX DSP ve bağlı amplifikatörlerin güç tüketimini önemli ölçüde azaltmak mümkündür. “Güç Tasarrufu Modu” etkin olduktan sonra, Uzak Çıkış ve dahili amplifikatör aşaması kapatılacak ve bir müzik sinyali girildiğinde saniyeler içinde tekrar aktif hale gelecektir.

Diğer tarafta, hat çıkış konfigürasyonu (Ön Sağ, Ön Sol, Arka Sağ, Arka Sol, Merkez ve Alt) olan bir harici amplifikatöre bağlanabilen 6 ses çıkış hattı vardır. Bu pakette ayrıca, anahtar modunu, Bas kazancını (SW) ve genel ses hacmini Ana kazanç olarak ayarlamak için bir uzak kablo da bulunur.

Ayrıca, analog girişten dijital girişe geçişin, optik girişte sinyal algılandığında otomatik olarak yapılan, Otomatik Dijital Sinyal Tespiti de bulunmaktadır. Bu özellik DSP PC-Tool yazılımındaki ayarlar aracılığıyla devre dışı bırakılabilir (profesyonel ses ayarları için oluşturulan Helix çıkış yazılımı). Alternatif olarak, analog ve dijital girişler arasında manuel geçiş için isteğe bağlı bir uzaktan kumanda kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu